top of page

​NASZA SPECJALNOŚĆ

Jednak jak mówią nam goście odwiedzający nasze gospodarstwo wszystkie te atrakcje są jedynie dodatkiem do głównej atrakcji naszego gospodarstwa, czyli kuchni oferowanej przez właściciela Władysława Dyduła. Gotowanie jest bodajże największą pasją gospodarza Władysława Dyduła, który nie tylko wszystko przygotowuje, ale z niezwykłą swadą potrafi opowiadać o swojej pasji podczas podawania posiłków. W naszym gospodarstwie oprócz tradycyjnej kuchni polskiej z akcentami galicyjskimi oferujemy najwspanialsze pasty włoskie, które jak mówili nam przebywający
przez dłuższy czas u nas Włosi smakowały „jak u mamy”.

POŁOŻENIE

Gospodarstwo agroturystyczne „Tęczowa Zagroda” położone jest w Beskidzie wyspowym na zboczu góry Zęzów (705 m n.p.m.) z dala od głównych szlaków komunikacyjnych ( do rynku w Tymbarku 2 kilometry, do drogi krajowej Limanowa-Mszana Dolna 3 kilometry).

W pobliżu znajdują się liczne szlaki turystyczne zarówno do turystki pieszej jak i rowerowej a przede wszystkim idealnie nadające się na dłuższe i krótsze rajdy konne po Beskidzie wyspowym. Natomiast w okresie zimowym bliskość bazy narciarskiej jest dodatkowym atutem tego jakże niezwykłego miejsca ( wyciąg krzesełkowy w Kasinie Wielkiej (Śnieżnica) 16 kilometrów, wyciąg krzesełkowy w Limanowej (Łysa Góra) 8 kilometrów).

ATRAKCJE

Posiadamy gospodarstwo agroturystyczne, w którym istnieje stadnina koni huculskich chowanych w systemie pół tabunowym. Aktualnie posiadamy 11 koni, które idealnie nadają się do rajdów górskich w pobliżu naszego gospodarstwa oraz w dłuższe trasy po całym Beskidzie wyspowym ze szczególnym uwzględnieniem wspaniałych tras po otaczających Tymbark trzech górach: od południowego zachodu Łopień 951m n.p.m., od wschodu Paproć 645m n.p.m., a od strony północnej Zęzów 705m n.p.m. Dodatkowymi atrakcjami niewątpliwie znajdującymi się w naszym gospodarstwie oprócz wspaniałych widoków jest basen o wymiarach 12 na 6 metrów dostępny dla naszych gości oraz bania (Sauna) zbudowana z jednego z najzdrowszych drzew, czyli drzewa modrzewiowego. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma nic bardziej regenerującego jak sauna po całodziennej jeździe konnej czy narciarskiej.

bottom of page