top of page

Atrakcje których możesz doświadczyć w naszym gospodarstwie są różnorakie co mamy nadzieje pozwala zaspokajać rożne potrzeby oraz temperamenty naszych gości. W naszym gospodarstwie można spędzać wolny czas zarówno w sposób aktywny jak również oddać się błogiemu lenistwu nad basenem w okresie letnim czy przy kominku w sezonie zimowym.

ATRAKCJE

​Wędrówki piesze i rajdy konne.Idealny teren do pieszych wędrówek jak i na długie rajdy konne. Długie, strome podejścia, duże wysokości względne... Wydawałoby się teren dla prawdziwych twardzieli. A jednak nie sposób się tu zgubić - w czasie marszu ciągle przekraczamy kolejną dolinkę, a w niej drogę asfaltową i wieś. W Beskidzie tym nie ma prawie topograficznych pułapek, drogi wiodą prosto w górę albo w dół. Można powiedzieć, że Beskid Wyspowy jest krainą łączącą w sobie cechy podgórskie z górskimi.Z wyspowym charakterem szczytów otoczonych głębokimi i szerokimi dolinami związana jest jeszcze jedna ważna cecha Beskidu czyli "morza mgieł". Opowieść o Kazimierzu Sosnowskim głosiła, że to on wymyślił nazwę Beskid Wyspowy, nocując wraz z młodzieżą na Mogielicy. Rankiem roztoczył się przed urystami wspaniały widok - morze mgieł w dolinach ponad które wystawały tylko szczyty górskie. Mieli wrażenie jakby przebywali na wyspie pośród bezkresnego morza.

 

Konie i inne stwory czyli psy różnej maści.Nie wszyscy pewnie zdają sobie sprawę, że koń huculski to jedna z najstarszych ras hodowlanych w Polsce. Powstawała w dorzeczu Prutu i Czeremoszu, skąd rozprzestrzeniła się na całe Karpaty. Surowe warunki bytowania i prymitywne metody hodowli wytworzyły rasy koni niedużych, ale twardych i niewybrednych, odpornych na choroby i trudy życia. Stały kontakt z człowiekiem sprawił jednak, że hucuły to konie łagodne, przyjacielskie, a wręcz towarzyskie. W krainie "gdzie droga i strumienie to jedno" stanowiły często jedyny środek transportu. Objuczone 100-120 kilogramami ładunku spokojnie przemierzały karpackie grzbiety, strome błotniste ścieżki, rwące potoki i chybotliwe kładki. Ich zaradność przetrwała w genach do dziś - wejdą praktycznie wszędzie, potrafią znaleźć sposób na pokonanie każdej przeszkody począwszy od... ogrodzenia pastwiska, poprzez wiatrołomy na ścieżce, aż po taternicze podejście na Lackową.

Basen i Bania (Sauna) czyli para dobrana.Basen i sauna to naturalny sposób aby poprzez odpoczynek odtruć swój organizm. Sauna poprzez wysoką temperaturę, która pobudza gruczoły potowe skóra wydziela pot wraz z wieloma szkodliwymi, zalegającymi toksynami. Seans 15 minutowy to około 0,3 litra potu. Ponadto, przez skórę mogą wnikać różne substancje zawarte użyte podczas seansu w saunie. Sauna to naturalny sposób na oczyszczenie i hartowanie organizmu. Dodatkowo okładanie witkami brzozowymi pobudza krążenie krwi i otwiera pory skóry.Zalety korzystania z sauny:

  • odtrucie organizmu z różnego rodzaju toksyn, oczyszczenie skóry, w tym z drobnoustrojów aktywacja mechanizmów regeneracji skóry
  • wzmocnienie układu odpornościowego
  • obniżenie poziomu stresu
  • usuwanie zmęczenia mięśni oraz regulacja poziomu cholesterolu

Narciarstwo biegowe - czyli jak zdrowo wykorzystać śnieg.Moda na zdrowy tryb życia niezwykle przyczyniła się do wzrostu popularności narciarstwa biegowego w Polsce. Dla osób lubiących przyrodę, wędrówki oraz uczucie lekkiego zmęczenia, biegówki są optymalnym rozwiązaniem.Jazda na nartach biegowych ma wiele zalet. Spalamy kilogramy, dbamy o formę fizyczną i kondycję, kształtujemy mięśnie całego ciała. Do tego ta forma narciarstwa jest mało urazowa i nie obciąża stawów. Na biegówkach można jeździć w każdym wieku, ślizgać się, człapać, jak również ścigać krokiem klasycznym lub łyżwowym.Do wzrostu popularności nart biegowych przyczyniła się zarówno "moda na zdrowie", jak i długa zima oraz sukcesy naszych sportowców na igrzyskach olimpijskich.Szczególnie dla naszych klientów możemy polecić wspaniałą trasę do biegania amatorskiego o długości 23 km. dookoła masywu góry  Mogielica (10 km. od naszego gospodarstwa ).

bottom of page